5 ترفند معجزه آسا برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن لب

5 ترفند معجزه آسا برای پیشگیری از پوسته پوسته شدن لب

C:\Users\hp\Desktop\1.jpg

پوسته پوسته شدن لب یکی از بدترین اتفاقاتی است که می تواند برای هرکسی بیفتد و برای فرد هرگز خوشایند نیست. خشکی لب باعث سوزش، خارش و سایر مشکلات این چنینی برای شخص می شود. در این مطلب چند راه حل خوب و تضمینی برای جلوگیری از این مشکل را برای شما آماده کرده ایم، با ما تا انتهای مطلب همراه باشید.

هرگز با زبان خود لب هایتان را مرطوب نکنید.

اگر عادت دارید که مدام لب هایتان را با زبانتان مرطوب کنید، این کار را کنار بگذارید. مرطوب کردن مداوم لب با زبان باعث می شود که یک لایه محافظ که روی پوست شماست از بین برود و اگر ادامه دار باشد، ممکن است منجر به درماتیت پوستی شود. درماتیت یک بیماری پوستی است که منجر به قرمزی و خارش پوست شما خواهد شد.

C:\Users\hp\Desktop\2.jpg

خوردن 8 لیوان آب در روز را فراموش نکنید.

همانطور که می دانید یک سوم بدن انسان از آب تشکیل شده است و همه باید روزی 8 تا 10 لیوان آب بنوشند. کم آبی بدن یکی از عواملی است که منجر به خشکی پوست و در نتیجه پوسته پوسته شدن لب های شما می شود. پس برای جلوگیری از خشکی لب هایتان سعی کنید که به مقدار کافی آب بنوشید. اگر نوشیدن آب کافی جز عادت های روزانه شما نیست، می توانید از اپلیکیشن Drink Water Remainder استفاده کنید. این اپلیکیشن با دریافت اطلاعات بدنی شما، مثل وزنتان، مقدار آبی که بدن شما در طول روز به آن احتیاج دارد را محاسبه کرده و در بازه های زمانی مختلف به شما یاد آوری می کند تا آب بنوشید.

C:\Users\hp\Desktop\3.jpg

برای لب های خود ارزش قائل باشید.

متأسفانه این روزها آمار استفاده از رژلب های فیک و بدون استاندارد، افزایش یافته است و سود جویانی که با استفاده از مضر ترین و بی مصرف ترین مواد اولیه رژلب تولید می کنند برای سلامتی لب های شما کمین کرده اند. شاید با یک بار استفاده از این محصولات فیک اتفاقی برای شما نیفتد، اما بدانید که استفاده از این گونه محصولات در دراز مدت اثر سوء خواهد داشت. اگر سلامت و زیبایی برای شما اهمیت دارد، سعی کنید از رژلب و بالم لب های اصل و اورجینال استفاده کنید. همیشه این را به یاد بسپارید که با تهیه لوازم آرایش اورجینال، برای سلامتی خود سرمایه گذاری کرده اید و با خرید محصولات فیک و غیر استاندارد گامی در جهت تخریب بدن، زیبایی و سلامت پوست خود برداشته اید.

C:\Users\hp\Desktop\5.jpg

پوشش لب هایتان را فراموش نکنید.

همانطور که همه شما کفش می پوشید تا به پاهایتان آسیبی نرسد، باید از پوست خود محافظت کنید تا از گزند عوامل خارجی در امان باشد. از مواردی که ممکن است به پوست شما آسیب برساند، می توان به خشکی هوا و اشعه خورشید اشاره کرد. اگر روی لب های خود یک لایه مواد محافظت کننده و مرطوب کننده مثل بالم لب، بزنید. با این کار ضمن آبرسانی و مرطوب نگه داشتن پوست لبتان می توانید مانع خروج رطوبت و تبخیر آب از لب هایتان شوید. افزایش رطوبت در پوست به خودی خود باعث جلوگیری از خشکی لب و سالم بودن همیشگی لب هایتان می شود. اگر سلامتی شما برایتان ارزش دارد، سعی کنید که بهترین بالم لب ها را انتخاب کنید، که در حال حاضر بالم لب های گیاهی می توانند بهترین انتخاب شما باشند زیرا ممکن است که در حین غذا خوردن مقداری از مرطوب کننده روی لب هایتان را نوش جان کنید و همانطور که می دانید مواد شیمیایی برای بدن خیلی مضر هستند. به همین دلیل بالم لب هرباسین می تواند یک انتخاب زیرکانه برای شما باشد.

C:\Users\hp\Desktop\4.jpg

اصلاً پوست لب خود را نکنید.

با کندن لب های خود باعث خونریزی لب ها و عفونت آن ها می شوید. کندن پوست لب اصلاً توصیه نمی شود و از طرف پزشکان به شدت منع می شود. سعی کنید با استفاده مداوم از مرطوب کننده لب از پوست خود مراقبت کنید و از پوسته پوسته شدن آن جلو گیری کنید.
اگر این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.