تاریخچه هدفون بیتس

تاریخچه هدفون بیتس

هدفون بیتس شاید برای شما هم پیش آمده باشد. مبلغ قابل توجهی برای یک هدفون پرداخته اید، اما به هیچ عنوان از صدایش راضی نیستید. ممکن است مسئله هدفون نباشد، مسئله تلفن همراه چند هدفون بیتس میلیونی شما باشد! در بخش دوم از این سری مقاله ها به سراغ امپدانس رفته ایم و توضیح داده ایم که چطور چنین چیزی ممکن است.
امپداتس در هدفون ها
هدفون بیتس

هدفون بیتس

امپدانس، مقاومت AC سیم پیچ های اسپیکرها و هدفون ها است که با اهم سنجیده می شود. چون امپدانس به فرکانس بستگی دارد همیشه در فرکانس ۱ کیلو هرتز تعیین می شود. اگر نگاهی به هدفون های دینامیک بیندازید گستره وسیعی از امپدانس ها را پیدا خواهید کرد، هدفون هایی با امپدانس ۱۶ تا ۶۰۰ اهم.
مهمترین سوال این است که کدام هدفون بیتس اورجینال هدفون برای چه کاربردی مناسب است؟
پایه‌ای ترین وظیفه یک هدفون تبدیل سیگنال الکتریکی رسیده به فشار صدایی است. میزان و حدی که هدفون موفق به این کار می شود با سطح فشار صدا یا SPL تعریف می شود. این مقدار که با واحد دسی بل مشخص می شود نشان دهنده فشار صدای تولید شده هنگامی است که ۱ خرید هدفون بیتس ارزان میلی وات توان الکتریکی برای هدفون تامین شده است.

هدفون بیتس
اگر نگاهی به سطح فشار صدای نامی هدفون های مشابه با امپدانس های متفاوت بیندازید، متوجه خواهید شد این مقدار یکسان است. این به این معنی است که توان الکتریکی متفاوتی برای رسیدن به یک سطح فشار مشخص لازم است.
هر چه امپدانس بیشتر باشد انرژی بیشتری برای هدفون بیتس رسیدن به یک خروجی صدای مناسب از هدفون نیاز است. در نتیجه هدفون هایی با امپدانس پایین برای دستگاه‌هایی با توان الکتریکی پایین مانند تلفن های همراه مناسب هستند. این هدفون ها با مقدار توان الکتریکی دریافتی از این دستگاه ها می توانند به حداکثر ولوم خود برسند. در این محدوده بیشتر هدفون بیتس چه داخل گوش چه روی گوش، امپدانسی ۱۶ یا ۳۲ اهمی دارند. البته با بیشتر شدن ظرفیت باتری های تلفن های هدفون بیتس اصل هوشمند امپدانس هدفون ها نیز افزایش پیدا کرد. برای نمونه هدفون SHQ1000 فیلیپس امپدانسی معادل ۱۶ اهم دارد اما مدل جدیدتر و جایگزین آن مدل SHQ1200 امپدانسی ۳۲ اهمی دارد، در حالی که هر دو هدفون سطح فشار صدایی معادل ۱۱۰ دسی بل ارائه می دهند.

هدفون بیتس
همان طور که اتصال یک هدفون با امپدانس بالا به یک پخش کننده همراه ممکن است نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد، اتصال یک هدفون با امپدانس پایین به دستگاه های Hi Fi یا دستگاه‌هایی که خروجی الکتریکی بالایی دارند می تواند باعث خراب شدن هدفون شود.
یکی از مناسب ترین راه‌ها برای بهره بردن از حداکثر خرید هدفون بیتس کیفیت یک هدفون در هنگام استفاده از تلفن همراه استفاده از آمپلی فایرهای قابل حمل است. با استفاده از آمپلی فایر ها می توان هدفون های با امپدانس بالاتر را به تلفن متصل کرد یا حتی حداکثر کیفیت صدا را از هدفونی ۳۲ اهمی شنید. در ساده ترین حالت حجم صدایی خروجی از آمپلی فایر تفاوت محسوسی هدفون بیتس با خروجی عادی از یک تلفن همراه دارد.

منبع : فروشگاه اینترنتی

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.